اینستاگرام

اینستاگرام

اینستا گرام یک نرم افزار موبایلی آنلاین برای اشتراک گذاشتن عکسها است که به کاربران خود این قابلیت را میددهد که عکسها و ویدیوهای خود را به روی بسیاری از رسانه های اجتماعی مانند Facebook, Twitter, Tumbler, Flickr به اشتراک بگذارند. اینستا گرام توسط Mike Krieger , Kevin Systrom خلق شد که در اکتبر ۲۰۱۰ به عنوان یک نرم افزار رایگان برای گوشیهای تلفن همراه منتشر شد و این سرویس به سرعت محبوبیت زیادی کسب کرد. در آوریل ۲۰۱۲ کاربران فعالی بالغ بر ۱۰۰ میلیون به خود اختصاص داد و در دسامبر ۲۰۱۴ کاربرانش به ۳۰۰ میلیون افزایش یافت. نرم افزار اینستاگرام که افراد شما رادر آن فالو و لایک میکنند توسط گوگل پلی، اپ استور و فروشگاه ویندوز عرضه میشود. این سرویس در آوریل ۲۰۱۲ توسط فیسبوک خریداری شد به ارزش ۱ میلیارد دلار که به طریق وجه نقد و اوراق بهادار پرداخت شد. در سال ۲۰۱۳ اینستاگرام ۲۳% رشد داشت درعین حال شرکت فیسبوک که شرکت مادر نیز محسوب میشد فقط رشدی بالغ بر ۳% داشت.

شاید شما بخواهید تاریخچه ی این سرویس آنلاین را بدانید که ما آن را برای شما به ارمغان آورده ایم:

اینستاگرام در سنفراسیسکو آمریکا زمانی توسعه یافت که Systrom و کریجر برزیل تمام تمرکز خود را به روی منحصر به فرد ساختن HTML5 گذاشتند، در ژانویه ی ۲۰۱۱ اینستا گرام به سرویسهای خود هشتک را اضافه کرد که به کاربران خود این اجازه را میداد که عکسهای یکدیگر را کشف کنند. در ۲فبریه ۲۰۱۱ طبق یک اخبار منتشر شده اینستا گرام در گروه A  از لحاظ درآمدی قرار گرفت که در آمد آن بالغ بر ۷ میلیون دلار بود که این خود یک آمار خیره کننده در میان نرم افزارهای موبایل آنلاین در سرتاسر دنیا است. در ۳ آوریل ۲۰۱۲ اینستاگرام نرم افزار موبایل خود را برای سیستم عامل های اندرویدی منتشر کرد. همانطور که در بالا اشاره شد کمپانی فیسبوک با دادن پیشنهادی ۱ میلیارد دلاری اینستا گرام را با ۱۳ کارمندش خریداری کرد با قصدی که بتواند این سرویس را به طور مستقل کنترل و مدیریت کند. دفتر بازرگانی عدالت بریتانیا معامله ی انجام شده بین این در شرکت را مورد قبول دانست و همچنین در تاریخ ۲۲ آگوست ۲۰۱۲ کمیسیون بازرگانی فدرال آمریکا دست از تحقیقاتش برداشته و اجازه داد که این معامله به سرانجام برسد.

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک اعلام کرد که قصد دارد سرویس اینستا گرام را توسعه داده و به طور کامل مستقل آن را اداره کند. طبق بیشترین اخبار منتشر شده مبلغ دقیق خرید به این شکل بوده است: ۳۰۰ میلیون دلار پول نقد و ۲۳ میلیون سهم در اوراق بهادار که کمپانی فیسبوک به اینستا گرام پرداخت کرد. در ژانویه ی ۲۰۱۳ تایید شد که اینستاگرام به دلایل نامشخص از کاربران خود درخواست شناسایی تصویری میکند (Photo ID) تا بتواند هویت اصلی آنها را مشخص کند و بعدها اعلام کرد که این به دلیل نقص برخی از قوانین اینستاگرام توسط کاربران بوده است. تا دسامبر سال ۲۰۱۰ اینستا گرام کاربرانی بالغ بر ۱ میلیون ثبت کرد و در ژوئن ۲۰۱۱ اینستاگرام اعلام کرد که کاربران ثبت شده به تعداد ۵ میلیون افزایش یافته است و به علاوه اینستاگرام در سال ۲۰۱۱ اعلام کرد که عکسهای آپلود شده بر روی این سرویس از مرز ۱۰۰ میلیون گذشته است. شاید شما علاقه مند باشید که بدانید چه کسانی از این سرویس بسیار قوی آنلاین استفاده میکنند که میتوان گفت ۵۰% از کاربران اینستاگرام به روی iPhone هستند و ۵۰% از آنها بر روی اندروید و ۶۸% از افراد کاربر خانم و ۳۲% از کاربران آقایان هستند.

اگرچه اینستاگرام یکی از ابزارهای قدرتمند برای اشتراک گذاری عکس است اما آمار نشان داده است که فقط ۱۷% از بزرگسالان آمریکایی از این سرویس استفاده میکنند و نیز ۷% از عکسهای به اشتراک گذاشته شده بر روی فضاهای مجازی از طریق این سرویس آنلاین موبایل منتشر شده است.

خدمات اینستاگرام ایرانی سل

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
اینستاگرام
Author Rating
41star1star1star1stargray